המלצות
   המלצה על השעורים - תל אביב
אנג'לו גרסיה - רמת גןa.jpg  

המשיכה הראשונית שלי ללייטנינג ארניס הייתה תוצאה של הרצון שלי לדעת יותר על התרבות הפיליפינית וכן הערכה ליופי הטמון באמנות הקטלנית הזו. למרות ששתי סיבות אלו גרמו לי להגיע לשעור, היו מספר סיבות אחרות שהשפיעו על ההחלטה שלי להמשיך להתאמן באמנות זו.

 

האנרגיה בשעורים של לייטנינג ארניס שונה מכל שעור אחר שהשתתפתי בו. בעוד שבתי ספר לאמנויות לחימה שונות יכולים להיות יותר מידי נוקשים, רגועים או מאיימים, שעורי לייטנינג ארניס יוצרים אוירה חיובית, חמה ומזמינה ובאותו הזמן כל התלמידים מבינים שיש משימה להשלים. מלבד זאת, אני נהנה מארניס משום שבסופו של כל יום אני מרגיש שהשגתי משהו ומרגיש הרבה יותר בטוח במיומנויות שלמדתי ובאותו הזמן אני מסוגל לראות אילו עוד מיומנויות אני צריך לשפר.

 

לייטנינג ארניס נתן לי הרגשה שאני חלק ממשהו משמעותי וכל יום שאני הולך לשעור אומנות לחימה, לא רק שאני מתרגש לקחת חלק בשעור שמאסטר ג'ון אסקודרו תכנן עבור אותו היום אבל אני גם מצפה להתאמן עם כל שאר האנשים במועדון, שעושים את החוויה כה נהדרת.

 

אנג'לו גרסיה

רמת גן, ישראל

14.6.2010

contentdiv.gif

 

   המלצה על השיעורים - תל אביב ופתח תקוה
 

שמי שרון והתעסקתי לא מעט באומנויות לחימה במהלך חיי:

יש לי חגורה שחורה דאן 2 בקארטה קיוקושינקאי,חגורה שחורה בג'אוגיטסו וחגורה שחורה בקיקבוקס.

מתוך התעניינות בלחימה פיליפינית ומכיוון שחשובה לי מאוד הבקיאות ומערך הלימוד של המורה החלטתי להגיע לשיעורי נסיון אצל מאסטר ג'ון.

 

קבלת הפנים הייתה נעימה מאוד ,מצאתי שם קבוצת תלמידים איכותית שכייף מאוד להעביר איתם את הלימוד וללמוד מהם.

ג'ון התגלה לי כלוחם מבריק ומקצועי ברמות בינלאומיות וכמו כן כמורה מוכשר שיודע לבנות מערך שיעור בצורה מושלמת ומדוייקת .

בעיקבות כך החלטתי להצטרף באופן קבוע לקבוצת התלמידים של ג'ון כאשר כל שיעור היא חוויה נעימה ומעשירה עבורי.

 

אני ממליץ בחום לכל מי שרוצה ללמוד להגיע לשעורי הנסיון ולהתרשם כמוני ממאסטר ג'ון וקבוצת הלימוד שלו.

 

שרון כהן שכן טוב.

כפר יונה
7.8.11

 

contentdiv.gif

 

  המלצה על השיעורים
 
 
בשונה ממרבית האנשים, ההגעה שלי לארניס בפרט ואומנויות לחימה בכלל, נעשתה עקב בצד אגודל וכפועל יוצא מההרגשה שאני חייב לעשות משהו עם עצמי. בגיל 40, הגוף שלי פשוט איבד את יכולת התנועה, פיתחתי בעיות גב קשות מאוד והרגשתי מאוד נוקשה. התחלתי לשחות חתירה למרחקים אבל קשה להתמיד בזה בגלל קיץ/חורף והשיעמום שבחזרה המונוטונית. למדתי טאי-צ'י מספר שנים ומעט וו-דאן וזה עזר לי רק במעט לרכות של הגוף. אני לומד ווינג-צון מזה מספר שנים וזה בהחלט עזר לי מאוד לפתח מחדש את כל העבודה עם צד שמאל שהתנוון מחוסר שימוש עם השנים - רגל ויד שמאל. אבל כשהתחלתי ללמוד ארניס אצל ג'ון לפני כחצי שנה, הבנתי מהר מאוד שזה זה, ב-ה' הידיעה, עם שלושה סימני קריאה.

התנועות בארניס מפעילות את כל הגוף, מאוד דומה לשחיית חתירה, אבל בזוויות משתנות, עומסים ומהירויות, מעברים, עמידות נמוכות והפעלה מדהימה של כל החלק העליון של הגוף. זה חיזק לי את העמידה, את שרירי הגב והזרועות, את הרגליים ואת כל שרירי הליבה. אחרי חצי שנה של אימונים, אני מרגיש צעיר ב- 15 שנים. מעבר לכל זה, הלימודים פשוט מעניינים, מהנים וממש מרגישים התקדמות והתפתחות משיעור לשיעור.

אני ממליץ בחום לכל אחד לבוא לשיעור התנסות. זאת אומנות לחימה נטו, עם בונוס של פעילות גופנית מעולה. זה מתאים לכל האנשים, בכל גיל ולשני המינים. לא דרושה גמישות מיוחדת, כח, גודל או זריזות.

אורן ר.
נהריה, ישראל

11.7.2010

contentdiv.gif

 

   המלצה על סמינר
 אתל פדואה - ארה"בe.jpg

 

ג'ון התגלה כמדריך אומנות לחימה לא אורתודוכסי, אך מלא-חיים ושובה לב. תנועותיו מלאות חן, זורמות ועם זאת קטלניות. ההדגמות של ג'ון מלוות באנקדוטות הומוריסטיות אשר מאפשרות לתלמידים להרגע ולהיות מסוגלים להזדהות ולהתחבר אליו.

 

ג'ון הוא מדריך מאוד מעורב, עם סבלנות אין סופית ואמפטיה – תלמידיו מהסמינר העריכו את העניין האישי שהוא הראה בהם, ללא קשר באם הם מקושרים ללייטנינג סיינטיפיק ארניס\לסקא"ס. אני יודעת שהם מאוד העריכו את העובדה שנאמר להם מה הם עושים נכון, לעומת מה שהם עושים לא נכון.

 

הדבר שהכי אהבתי בג'ון, זה שהוא חי רק בשביל להתאמן ולקדם את אמנות הלחימה. ג'ון אינו מתהלך בתחושת חשיבות עצמית ויחס של "מגיע לי" שבדרך כלל מתלווה למחזיקים בתואר "מאסטר". מאמצו הבלתי נלאה של ג'ון לקדם את לייטנינג סיינטיפיק ארניס ולסקא"ס מסביב לעולם זה בהחלט משהו לשאוף אליו – הוא עושה כבוד לגראנד-מאסטר בן לונה למה וגראנד-מאסטר אלמר איבנייז', המייסדים שלנו. הדבקות במטרה, יושר וכנותו של ג'ון – הם השראה לכולנו.


אתל פדואה
סיאטל, ארה"ב
7.4.2010 

contentdiv.gif

  

   

contentdiv.gif


 
 
דף הבית | אודות | מדיה | ציוד | אירועים | מילון מונחים | קישורים | מידע על השעורים | יצירת קשר | המלצות

ארניס, קאלי, אסקרימה, אומנות לחימה פיליפינית, לחימת סכין, מקלות, חרבות, הגנה עצמית

בניית אתרים